Black or White Christmas

Przed każdymi Świętami Bożego Narodzenia przeglądam ofertę sklepów internetowych w poszukiwaniu ozdób choinkowych. Przy okazji obserwuję rozwój trendów, a wśród nich takich, które początkowo wydają się zbyt odważne lub kontrowersyjne by na stałe zagościć w polskich domach. Z czasem jednak okazuje się, że mają wielu zwolenników i oferta polskich sklepów jest poszerzana tak by ich wielbiciele mogli przygotować dom na Święta.

Jestem wierna tradycyjnej kolorystyce Świąt (czerwień i zieleń), ale mimo to lubię przeglądać, wybierać i wyobrażać sobie naszą choinkę w nowych szatach. Może kiedyś skuszę się na zmianę kolorystyki, a póki co podziwiam. W tym roku moją uwagę przyciągają po raz kolejny stylizacje w czarnym kolorze, a także jako przeciwwaga do nich (a czasem uzupełnienie) białe zestawy.

Perfect Black
Czarny jest raczej smutnym kolorem, na pierwszy rzut oka zupełnie nieodpowiednim by stworzyć klimat radosnego święta (dla niektórych pewnie nawet zakazanym, gdyż jest barwą żałoby). Jest też kolorem, który łatwo komponuje się z innymi (stąd "perfect"), a biorąc pod uwagę popularność stylu skandynawskiego, jego pojawienie się w bożonarodzeniowych stylizacjach było kwestią czasu. Nie widziałam wprawdzie jeszcze czarnego świątecznego total-look, ale pewnie wszystko przed nami.

1. Źródło, 2. Źródło, 3. Źródło,
4. Źródło, 5. Źródło, 6. Źródło.

Więcej inspiracji z czernią w roli głównej zgromadziłam na tablicy Pinterest TUTAJ.

(zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od lewego górnego rogu)
1-4. Zara Home, 5-8. Almi Decor, 9. Home and you


White Christmas
Biały, mimo skojarzeń z zimową porą, nie jest popularnym gościem na choinkach. Często występuje jako dodatek, ale samodzielnie jego pojawianie się nie jest normą (jeszcze?). Wieki temu przez parę sezonów była moda na jednokolorowe choinki, ale wtedy stylizacje z białym były dość... kiczowate. Mam wrażenie, że teraz stworzenie choinki ubranej tylko w biel dałoby o wiele lepsze rezultaty. Dekoracje sprzedawane obecnie mogłyby nadać choince delikatny, niemalże baśniowy charakter.
1. Źródło, 2. Źródło, 3. Źródło,
4. Źródło, 5. Źródło, 6. Źródło,
7. Źródło, 8. Źródło, 9. Źródło.


(zgodnie z ruchem wskazówek zegara, zaczynając od lewego górnego rogu)

Udostępnij post:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za pozostawiony ślad!

Copyright 2014 Gęsiego.
Designed by OddThemes